Kishaszonjármű személyterének tisztítása

Kishaszonjármű személyterének tisztítása

ELŐTTE

UTÁNA

Utastér kárpit tisztítása

Munkás autó belső terében nemcsak az ülések, de a tetőkárpit és a hátoldal is vállalhatatlanul koszos volt, gyakorlatilag detoxikálni kellett, de nemcsak szép, hanem nagyon tiszta is lett. Teljesen szagmentessé vált, a rétegződött zsírosodás megszűnt, a bézs tető- és oldalkárpitok visszanyerték eredeti színüket.

Ez a vállalkozásunk egyik járműve, használtan vettük, nagyon szennyezett állapotban. Az ülésekről, bár nem tűntek nagyon szennyzettnek, gyakrolatilag sárlé jött le az első mosáskor és két teljes átmosásra volt szükség.

Hengerkefés ipari porszívóval átporszívoztuk első lépésként az üléseket, a tető- és hátfal kárpitot.

A galériában látható a fejtámla, melyből a porszívó kihozta a sokéves zsíros szennyeződéseket. A kartámla fénylett a zsíros szennyeződéstől. Az üléseken sokféle ismeretlen folt és szennyeződés volt.

Az üléseket kiszereltük, úgy tisztítottuk ki az utasteret, mert a tetőkárpit és a hátfal alapos tisztításához csak így fértünk jozzá. Az üléseket előpermeteztük és extrakciós tisztítással áttisztítottuk. A vegyszereket kiöblítettük, illatanyagmentes eljárással, kizárólag ökológiailag lebomló anyagokkal dolgoztunk, mert fontosnak tartjuk, hogy az utastér, ahol tartózkodunk, vegyszerek párolgásától mentes legyen.

Szintén biológiailag lebomló tisztítószerrel megtisztítottuk a műszerfalat, műanyag részeket.

A tetőkárpit és a hátfal eredetileg bézs színű volt. A tisztítás után visszanyerte a színét, és elvesztette a sokéves dohányzással felvett szagokat. A tető és oldalkárpitokat nem extrakciós technikával tisztítottuk, mivel az maradandó kárt tehet a kárpitok ragasztásában.

Általánosságban elmondható, az autómárkák vizsglata nélkül, hogy nem szabad sem a tető, sem az oldal kárpitokat vizezni, bő folyadéknak kitenni, mert az nagy eséllyel oldja a ragasztót és a kárpit leválik, helyrehozhatatlanul károsodik. Ezért ezeket a kárpitokat csak erősen kicsavart, vegyszeres kendővel törölgetjük több fázisban, amíg a szennyeződést teljes mértékben ki nem tudjuk venni. Minden törlésnél tiszta kendőt használunk, vagyis törlésenként folyamatosan kimossuk a kendőt, amin így megtapadnak a szenneződések, és ténylegesen eltávolíthatóak. Ezzel a módszerrel nem csak "kifehérítjük" a szennyeződést, hanem ki is vesszük az anyagból. A szennyeződés sem egy lépésben rakódott le, így csak lépésenként, fokozatosan távolítható el.

Bónuszként a kormány kapott egy új kormányhuzatot, mivel erősen kopott állapotban volt, de ez nem a tisztítás része.